Skip to content

Odpowiedź jest dosyć oczywista – musi mieć, a widać to szczególnie po rozwoju w sektorze usług finansowych oraz po ilości pojawiających się kolejnych para banków. Jeszcze kilka lat temu korzystanie z usług takich instytucji było niemal powodem do wstydu, a na pewno taki fakt był skrzętnie ukrywany przed rodziną oraz znajomymi. Brało się to również z samego podejścia do kłopotów finansowych – jeszcze niedawno w ogóle o nich nie mówiono – dzisiaj jest to problem, z którym boryka się całkiem spora ilość nawet dosyć dobrze sytuowanych osób. Zmieniło się dzisiaj wiele – a przede wszystkim sam stosunek do pożyczania pieniędzy i samych firm, które umożliwiają takie rozwiązania. Coraz częściej patrzymy również nieco inaczej na same banki, które z roku na rok tracą w naszych oczach.
Jeszcze jakiś czas temu banki były utożsamiane z solidnością, rzetelnością, jednak ceny, jakie są dyktowane przez banki szybko zmieniają ten wizerunek. Także zawiłe zasady, mnóstwo formalności oraz konieczność osobistego stawienia się w placówce za każdym razem, kiedy trzeba coś załatwić sprawiają, że ludzie zaczynają intensywniej poszukiwać alternatywnych sposobów na dostanie potrzebnych pieniędzy w krótszym czasie.
Rzetelność samych firm jest również sprawdzana i kontrolowana przez samych konsumentów, korzystających na co dzień z oferowanych propozycji. Poczynania firm pożyczkowych są obserwowane i skrzętnie przekazywane dalej na formach internetowych czy w mediach społecznościowych oraz tradycyjną pocztą pantoflową. Na stronach internetowych pojawiają się dokładne rankingi, na których przedstawiane są oferty wedle ich atrakcyjności, ale również według wiarygodności konkretnych firm. Zaufanie, jakie budzą firmy pożyczkowe, jest ważne również dla nich samych – im większe, tym wyższa pozycja w rankingach oraz większa ilość osób zainteresowanych skorzystaniem z oferty. Wiele z nich, działających od lat, jak Vivus czy Wonga, posiadają spore grono stałych klientów; są poważaną marką, rekomendowaną oraz uważaną za bezpieczne wyjście w kryzysowych sytuacjach.

Konkurencja ma znaczenie

O konkurencji możemy mówić nie tylko na polu bank – firma pożyczkowa, ale również na rynku samych para banków. To akurat bardzo pozytywne zjawisko, generujące coraz ciekawsze i coraz korzystniejsze oferty dla klientów. To właśnie w ten sposób powstały propozycje darmowych chwilówek online dla klientów po raz pierwszy starających się o pożyczkę danej instytucji. Każdą ofertę trzeba dokładnie sprawdzać, jednak te największe z firm faktycznie dają pierwszą pożyczkę zupełnie za darmo przy spełnieniu określonych przez klienta warunkach.