Skip to content

Mogłoby się wydawać, że skoro firmy te nie chcą od nas wielu dokumentów, które mogłyby im pokazać, na ile jesteśmy w stanie spłacić zaciąganą pożyczkę, to będą chciały się w inny sposób zabezpieczyć przed ewentualnością, że po pożyczeniu pieniędzy, nie będziemy spłacali naszych rat. Jednak jak się okazuje, nie chcą nawet niczego w zastaw.

Nie musimy im przekazywać dokumentów na samochód

Dość częstą praktyką, z jaką możemy się spotkać w bankach, jest z pewnością ta, że musimy dać coś w zastaw, jeśli bank nie ma pewności co do tego, czy odzyska bez problemów pieniądze, które nam pożyczył. Takim zastawem może być samochód, mieszkanie, albo komplet wartościowej biżuterii. Jednak prawda jest taka, że przy korzystaniu z chwilówek nic takiego nie będzie miało miejsca i żadnego takiego zastawu nie będziemy musieli oferować. Z pewnością będzie to dla nas dobra wiadomość, a jeżeli nie będzie na nas ciążyło widmo utracenia wartościowych rzeczy, to może się okazać, że znacznie łatwiej przyjdzie nam spłacenie zadłużenia.

Warto z tego korzystać

Z pewnością warto korzystać z tego, że nie jest tutaj potrzebny taki zastaw, bo wówczas na spokojnie możemy pożyczyć te pieniądze, zwłaszcza jeżeli mamy pewność, że nie będziemy mieli problemów z ich oddawaniem. A ponieważ nie musimy nic dawać w zastaw, to wiemy, że nie ryzykujemy bezpieczeństwem naszej rodziny.

To z pewnością jest kolejny argument, który przekonuje spore grono osób do tego, aby zdecydowali się oni skorzystać z możliwości zaciągnięcia takiej chwilówki.