Skip to content

Warto sobie zdawać sprawę z tego, że podczas planowania pożyczki pozabankowej, już z góry będziemy znali wysokość raty, jaką będziemy mieli do zapłacenia. To oznacza, że naprawdę wszystko będziemy mogli do siebie dopasować, tak aby mieć pewność, że nie będziemy mieli żadnych problemów ze spłaceniem takiej raty. Jest to tym ważniejsze, że najmniejsze opóźnienie może sprawić, że popadniemy w spore kłopoty.

Wszystko sami ustalamy

Z pewnością ważne będzie dla nas to, że w momencie zaciągania pożyczki pozabankowej, wszystko sami będziemy mogli ustalić. Decydując się na określoną wartość takiej pożyczki i na określony czas jej spłaty, będziemy od razu widzieli, jaką kwotę będziemy musieli wpłacać co miesiąc na konto firmy pożyczkowej, aby móc ją spłacić w wyznaczonym terminie. To pozwoli nam od razu, jeszcze przed wysłaniem wniosku zdecydować, czy faktycznie jesteśmy w stanie co miesiąc dysponować taką ilością gotówki.

Ważny jest każdy detal

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że podniesienie wysokości pożyczki o kilka złotych, może sprawić, że nasza miesięczna rata drastycznie podskoczy w górę, zwłaszcza jeżeli będziemy mieli jeszcze wpłacać odsetki. Dlatego właśnie trzeba dokładnie porównać wszystkie te warianty, tak aby mieć pewność, że nic ważnego nam nie umknęło.

Musimy zobaczyć jakie mamy tutaj możliwości, tak abyśmy mieli pewność, że to co wybierzemy dla siebie, faktycznie będzie tym najlepszym. Zwłaszcza że bierzemy pożyczkę po to, aby podreperować budżet i móc kupić sobie coś, na co do tej pory nie było nas stać.